Union (EP2)
9.5

Autor recenzji: c0m4r

Tytuł tej krótkiej produkcji mówi o niej samej najwięcej. Po wybuchu w Nova Prospect oddziały kombinatu zostały zdziesiątkowane przez uciekające w popłochu antiliony. Jeden z ocalałych więźniów budzi się w okropnym pokoju i wydostaje się z więzów. Na swojej drodze spotyka uwięzionego Vortigaunta. To właśnie te dwie istoty walczą u swojego boku próbując wydostać się z miejsca rojącego się od antilionów.

Vortigaunty to stworzenia szczególnie przeze mnie uwielbione, niegdyś zmuszone do walki przeciwko ludziom, teraz oswojone i udomowione na Ziemi, walczące u boku ruchu oporu. To stworzenia pocieszne, mądre i pomocne. Tym bardziej Union wywarł na mnie ogromne wrażenie.

To co już od samego początku daje się we znaki to niesamowity klimat – ponure, ciemne pomieszczenie i miotający się obok stalker, później opustoszałe pokoje i korytarze, cieknące strugi deszczu z oberwanego dachu czy odpadające tu i ówdzie instalacje. Wszystko to w doskonałej oprawie dźwiękowej i wizualnej.

Mod choć krótki i z nieskomplikowaną fabułą opowiada swoją historię w bardzo przekonujący sposób. Trudno porównać go do innej produkcji tym niemniej trudno jest mi go ocenić. Za historię z Vortigauntem, fabułę, doznania wizualne i dźwiękowe, wyśmienitą walkę z hunterami i wbijające nóż w serce zakończenie subiektywnie stawiam ocenę 10/10. W to trzeba zagrać!

Dodatkowe materiały:
– Wywiad z autorem mappack’a: link.
– “Union Post-Mortem”, czyli jak powstawał dodatek: link.

Notka od autora:
“The last thing I remember was our train being stopped in the woods. OVERWATCH told me I was needed for questioning, so they locked me in one of those cold pods and stuck me on the next train to NOVA PROSPEKT. I can still see my WIFE watching me drift away. Now, here I am… Only things are not how I expected them to be. How long have I been unconscious? A few days? A WEEK? Something has gone HORRIBLY WRONG…”

UNION is set in the aftermath of Freeman’s blow at Nova Prospekt. ANTLIONS have broken in and run amok, the Combine forces lay decimated, but an unlikely alliance is forged between a lone surviving PRISONER and an escaped VORTIGAUNT. If they are to break free they will have to rely on one another for help.

Technikalia:
Do uruchomienia dodatku wymagany jest Half-Life 2: Episode Two.

 • Nazwa Pliku: hl2-ep2-sp-union.rar
 • Rozmiar: 18,4 MB
 • Download: pobierz
 • Ocena: 10/10

Uzasadnienie oceny:

+ klimat
+ oprawa graficzna
+ oprawa dźwiękowa
+ fabuła
+ miodna walka z hunterami
+ zakończenie – choć wbiło mi nóż w serce :)
+ itd. itp.

– niet!

VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 9.3/10 (3 votes cast)
Union (EP2), 9.5 out of 10 based on 4 ratings

Powyższy system oceny odnosi się do MODYFIKACJI, a nie jak to bywa zazwyczaj do treści posta. Korzystaj z niego kiedy już ukończysz dodatek i sam będziesz mógł wystawić odpowiednią notę. Nie oceniaj na podstawie samej recenzji lub screenshotów!

Aby używać tej funkcji musisz być zalogowany.

Kategoria: HL2: Hit!, HL2: Mappacki

Jeśli spodobał Ci się ten wpis zapraszam do pozostawienia komentarza lub subskrybcji kanału o najnowszych wpisach w swoim czytniku RSS.

Komentarze

9 odpowiedzi do “Union (EP2)”
 • grinder74 says:

  Niewielka, ale bardzo ladnie poprowadzona opowiesc.

  Poza samym nietypowym pomyslem na “podwojnego” bohatera i doskonalym, kameralnym klimatem, jest tu bardzo duzo elementow cieszacych oko. Produkcja balansuje pomiedzy fragmentami pelnymi adrenaliny a takimi gdzie mozemy napawac sie samym detalami wystroju i zlowroga cisza (kapiaca woda, padajacy deszcz, szamoczacy sie w swoich kapsulach stalkerzy). Zgadzam sie w 100% co do zakonczenia: wgniata w fotel i jest bardzo nostalgiczne.

  Mimo ze produkcja bardzo mi sie podobala to nie moge ocenic jej az tak wysoko jak C0m4r. Daje “tylko” 9/10 ;)

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • anty says:

  agreed

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • Karollo says:

  Świetny mappack, polecam

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • ihtiusok says:

  Zagrałem i powiem, że te dwie mapy zrobiły na mnie duże wrazenie z wielu względów, szczególnie tych które zostały przedstawione przez recenzeta i grindera.
  Bardzo lubię równowagę, kiedy jest trochę strzelania, głowkowania: tutaj jak przedostac się na drugi konies mapy i nie zostać zabitym przez snajpera, oraz możliwość podziwiania designu i pieknego HDR’a. Autor w tych dwóch mapkach zawarł wszystkie cechy jaka powinna zabierac doskonała produkcja a więc klimat, grafikę, fabułe,stzrelanie, komkbinowaniei oczywiście zakończenie. Wielkie Brawa.
  Takie produkcje poprostu się smakuje. Jak dla mnie wyśmienite danie;)))

  Moja ocena to 9,5 na 10 :))))

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • Mixon says:

  Bardzo ładne mapy. Zgadzam się z 10’tką.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • Artek says:

  podpisuję się obiema rękoma pod recką i powyższymi postami, chociaż produkcję oceniam trochę niżej niż com4r, to z całą pewnością jest wyjątkowa i zasługuje na baner. oczywiście siłą produkcji jest pomysł na podwójnego bohatera-jakoś tak mi się skojarzyło z Another World (chociaż mi się wszystko z tym kojarzy), poza tym mapki mają cudowny ponury klimat, gracz niemalże czuje stęchliznę pomieszczeń i zapach mokrej trawy. po wspaniałej rozgrywce łączącej zagadki logiczne i elementy akcji, dostajemy doskonałe zakończenie, które wieńczy całość. gorąco polecam

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • 4funTV says:

  10/10 Uzasadnione!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • Tracha says:

  Moja pierwsza mapa nie Valvowska, mój pierwszy mod, moje pierwsze cuś które mnie wciągnęło w ten świat modyfikacji ;)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 • 4funtv says:

  Ah właśnie. dla osób które lubia tego moda:
  Powstawał Remake pod tytułem reUnion który ma upiększyć nasze słodziutkie nova prospekt ^^
  Ale ponieważ twórca obecnie pracuje w Bright Light Studios, obecnie nie ma zbyt wiele czasu na wykończenie tego.
  Biedaczysko…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)


Zostaw komentarz

(wymagane)

(wymagane)