Old School
0

Oryginalny i bardzo obszerny dodatek opublikowany przez francuskiego moddera występującego pod pseudonimem Al.Bundy. Cała idea rozgrywki została zaczerpnięta ze starych gier FPP. Mamy więc 4 klucze do odnalezienia na każdym z etapów, sekretne schowki z bronią, pułapki, tajne skróty, teleporty czy w końcu wielkie przyciski na końcu każdego rozdziału. Tytułowy oldschool nie dotyczy jednak wyłącznie samej mechaniki. Pojawia się tu bowiem ogromna ilość bezpośrednich odwołań do klasycznych gier, zarówno jeśli chodzi o design poszczególnych etapów jak również ogromną ilość detali.

Największą inspiracją dla autora były gry Shadow Warrior oraz Duke Nukem 3D, firmy 3D Realms. Zapożyczeń jest jednak znacznie więcej: Tomb Raider, Shogo, Serious Sam, a także po jednym etapie poświęconym wydanemu niedawno Bioshock’owi czy serialowi telewizyjnemu Lost. We wspomnianych już wcześniej detalach możemy z kolei odnaleźć takie “klasyki” jak Galaga, Street Fighter czy Pac-Man. Sporo tu również parodystycznych plakatów czy reklam ośmieszających produkty największych koncernów np. Microsoft i McDonald. Szczególnie spodobało mi się przerobione hasło firmowe tego ostatniego ;)

Całościowo produkcja sprawia wrażenie trochę monotonnej, jednak coś powodowało że miałem ochotę ją ukończyć. Być może to sentyment do starszych produkcji, może ładny i staranny design lokacji, a może po prostu chęć sprawdzenia co jeszcze wymyślił autor i jakie ciekawostki będę mógł odszukać na kolejnych etapach. Jeśli więc chcesz Sobie przypomnieć lub poznać jak wyglądała mechanika rozgrywki w dawnych grach FPP, to nie powinieneś pominąć tego dodatku. Warto również podkreślić że to debiutancka produkcja tego moddera, a biorąc pod uwagę ilość pracy włożoną w jej realizację oraz efekt końcowy, z pewnością nie ma się czego wstydzić.

Dodatkowe informacje:
Opisywany dodatek to wg. specyfikacji beta1, myślę jednak że można go już traktować jako wersję finalną – przeszedłem go do końca i nie zauważyłem żadnych błędów technicznych.

Notka od autora:
Tired of Half-Life 2 environments? Well now you can fight the Combine in a Japanese setting. Play in 18 levels, all with new textures. The gameplay is Old School hence the name. The gameplay consists of killing the enemy and finding keys to open the door to the next area. Simple and fun.

 • Tytuł: Old School
 • Język: Angielski
 • Data publikacji: 29.05.2008
 • Autor: Al.Bundy (al-bundy)
 • Strona domowa: b.d.
 • Nazwa Pliku: setup.exe / HLOS-beta.1.2setup.exe
 • Rozmiar: 235 MB / 480,3 MB
 • Download: pobierz (beta 1.0) / pobierz (beta 1.2)
 • Ocena: 7/10
VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Powyższy system oceny odnosi się do MODYFIKACJI, a nie jak to bywa zazwyczaj do treści posta. Korzystaj z niego kiedy już ukończysz dodatek i sam będziesz mógł wystawić odpowiednią notę. Nie oceniaj na podstawie samej recenzji lub screenshotów!

Aby używać tej funkcji musisz być zalogowany.

Kategoria: HL2: Mody

Jeśli spodobał Ci się ten wpis zapraszam do pozostawienia komentarza lub subskrybcji kanału o najnowszych wpisach w swoim czytniku RSS.

Komentarze

12 odpowiedzi do “Old School”
 • Mixon says:

  Nie hit?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • grinder74 says:

  > Nie hit?

  mimo niewatpliwych zalet, jednak nie,
  mysle ze nie kazdemu bedzie odpowiadala ta formula rozgrywki,
  a i ja sam nie jestem do niej przekonany w 100%…

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • gradient81 says:

  Zbyt monotonny jak dla mnie 5/10.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • Mixon says:

  Ale końcówka była zabawna :P Pomimo problemów z angielskim u autora.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • Hubis'` says:

  czyli warto zagrać ?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • ihtius says:

  Ile godzin grania to coś zapewnia?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • grinder74 says:

  > Hubis’

  dobre pytanie :) moim zdaniem warto, ale to kwestia gustu

  > ihtius

  to zalezy od preferowanego stylu gry, ja raczej chodze i zwiedzam niz przebiegam i mnie zajelo to sumarycznie ok 4,5-5 godzin

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • ihtius says:

  Po rozbracie ze swiatem HL’a spowodowanym Mistrzostwami Europy i po wystepach naszych orłów na tej imprezje postanowiłem dla poprawy humoru ponownie wrócic do modyfikacji i mój wybór padł na “Old School” Po kilku minutach grania wiedziałem, że mój wybór nie był chybiony. To co mnie na poczatku urzekło to ciekawy design poziomów, który wraz z HDR’em tworzy ładne otoczenie mimo, ze jest dosyc proste w swoim wygladzie, ale jak dla mnie to jest jej niewątpliwy plus. Mechanika rozgrywki mimo, ze wyswiechtana w wielu grach, tutaj sprawdza sie bardzo dobrze. Na plus równiez odwołania do wielu słynnych tytułów, ukryte miejsca, plakaty azjackich lasek na ścianach itp, tworzą z tej modyfikacji zgrabna całość, chociaz dla jednych latanie w poszukiwaniu kluczy moze wydawac sie nieco nudne, ale w sumie jak kto woli, dla mnie jest ok.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • Borys says:

  Wszystko fajne tylko czemu niewidzialni są cali biali i czemu nie ma jednego pakernego BOSSa, gdyby nie to do było by dla mnie 10/10.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • Mixon says:

  Borys – to jakiś błąd u Ciebie, jeśli niewidzialni są biali.
  Powinni być “z wody”.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • POLAND FORCE says:

  Taak. trudno zrobić dobrego moda ale łatwiej się ocenia.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • JJayRebelPL says:

  Można powiedzieć że to taki Chiński Half Life 2

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)


Zostaw komentarz

(wymagane)

(wymagane)