No More Room in Hell
0

Autor recenzji: Dabu

W światku moddingu HL2 święto. O to długo oczekiwany i już wręcz zapomniany mod (powstawał łącznie 7 lat) pojawił się znikąd wraz z bardzo dobrym trailerem. Czy jednak spełnił oczekiwania? Nie owijając w bawełnę: nie.

Rozgrywka stawia na kooperację do 8 graczy, choć można grać w pojedynkę. Jesteś ocalałym w świecie opanowanym przez… zombie. Co za niespodzianka. Cel – dostać się w bezpieczne miejsce. Po drodze wykonując drobiazgi w stylu “wciśnij guzik”/”przełącz wajchę”/”znajdź klucz”/”zanieś akumulator” itp. Broń palna (pistolety, shotguny, karabiny) i amunicja rozsypana jest po mieście, ale w dość szczątkowych ilościach, więc przez większość czasu szerzy się pokój za pomocą broni białej (maczety, siekiery). Zombiaki zaś dzielą się na klasyczne-wolne i małe, szybkie dziewczynki. Śmierć nadchodzi dość szybko, po kilku ciosach.

I tak o to opisałem właściwie wszystko, co można o gameplayu powiedzieć. 7 lat temu może dawałby sporo frajdy, dziś jednak temat jest mocno oklepany. Gry takie jak Left 4 Dead czy Killing Floor wyznaczyły nowe standardy, których ten mod nie spełnia i zwyczajnie nudzi. Poza tym nieustanie dręczą takie rzeczy jak brak mapy, momentami niejasne zadania czy nieustanne kompletne ciemności (screenshoty są rozjaśnione), trudno też określić jaka amunicja pasuje do jakiej broni. Do tego ledwie 3 mapy, więc nie dostajemy za wiele. Czas gry można jednak sobie wydłużyć… męcząc się z problemami technicznymi. A tych jest mnóstwo. Począwszy od problemów z włączeniem moda (mi pomogło wymuszenie DirectX’a 8), losowe crashe już w czasie gry (minimalne ustawienia graficzne załatwiły sprawę), po wszechobecne lagi czy blokujące się drzwi. Niby dopisek “beta” przypomina o tego typu rzeczach, ale tutaj grało mi się tak niekomfortowo, że prędzej nazwałbym to alphą.

Co do kwestii audiowizualnej – rewolucji nie ma, tragedii też nie. Design map jest przeciętny, tekstury na poziomie HL2, modele broni co najwyżej dobre. Drętwe animacje chyba najbardziej odstają, spotęgowane lagami. Dźwięki za to brzmią jak powinny. Zombie miło charczą, celnie trafione ostrze siekiery wydaje przyjemne chlaśnięcie, a wystrzał z karabinu daje satysfakcję.

Werdykt jest więc prosty: zawiodłem się. Może to przez wygórowane oczekiwania, może kwestia problemów technicznych. Jednak póki co radzę poczekać na patche lub gotową wersję. Bo potencjał z pewnością jest.

Notka od autora:
My name is Matt Kazan, most of you know me as Maxx. I joined the No More Room in Hell team in 2004 shortly after the release of Half-Life 2. I saw the mod evolve over time and and I watched as it went through many different iterations and hardships (4554). In January 2009 InzaneFlea and I were given control of the project from its founder Coleman Sweeney, and from scratch our dedicated team undertook the task of seeing it through to finally making a public release.

We have all worked hard and we’re proud of what we’ve done. The amount of work everyone on the team has put in has not gone unnoticed and the efforts in all departments have truly paid off, but it isn’t finished yet. We hope that you will enjoy the game and give us your feedback to help us make it the best that we can. We’ve even created this handy email for submitting bug reports: nomoreroominhelp@gmail.com

Technikalia:
Do uruchomienia dodatku wymagany jest Source SDK Base 2007.

 • Tytuł: No More Room in Hell
 • Język: Angielski
 • Data publikacji: 31.10.2011
 • Autor: No More Room in Hell Development Team
 • Strona domowa: zobacz
 • Nazwa Pliku: NMRiH_Beta1_ClientWindows.zip
 • Rozmiar: 1,33 GB
 • Download: pobierz
 • Ocena: 6/10
VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Powyższy system oceny odnosi się do MODYFIKACJI, a nie jak to bywa zazwyczaj do treści posta. Korzystaj z niego kiedy już ukończysz dodatek i sam będziesz mógł wystawić odpowiednią notę. Nie oceniaj na podstawie samej recenzji lub screenshotów!

Aby używać tej funkcji musisz być zalogowany.

Kategoria: HL2: Mody

Jeśli spodobał Ci się ten wpis zapraszam do pozostawienia komentarza lub subskrybcji kanału o najnowszych wpisach w swoim czytniku RSS.

Komentarze

11 odpowiedzi do “No More Room in Hell”
 • Andrzej says:

  Czytelnie, ale 6/10 to za mało.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 • EdwardCrab says:

  Za mało? Jak dla mnie to, to nawet bannera mieć nie powinno!

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • Tracha says:

  Czyli do tego tak wszyscy fapali, a mi się nawet nie chce ściągać.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • Dabu says:

  Ej, no właśnie Grinder. Przecież ja napisałem, żeby nie dawać bannera. :D

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • Andrzej says:

  Nie ma co porównywać tego do mapek do HL2 gdzie poza paroma graniastosłupami nie ma nic nowego . Totalna konwersja, więc pod uwagę powinno się brać customowe modele/animacje – na plus bo te są ładne.

  “Gry takie jak Left 4 Dead czy Killing Floor wyznaczyły nowe standardy, których ten mod nie spełnia i zwyczajnie nudzi.”

  Tak myślą niedawno urodzeni. Ten mod stanowi własny standard, jeżeli ktoś ocenia go w ramach innych gier to.. wiedz, że coś się dzieje. Polecam grać ze znajomymi, nigdy samemu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • ihtius says:

  Wyszedł niedawno patch i dostępny jest oczywiście na modb i gra nie crashuje. Ja tam czekam na jakieś nowe mapki bo są tylko trzy.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • Pierog says:

  A mi jak na złość znudziły się siekanki z zombie xD.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • grinder74 says:

  @Dabu
  oczywiscie moj blad, baner zdjety :)

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • 4FunTV says:

  Gram w tego moda i jest cholernie trudny.
  Kooperacja konieczna :P

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • MOrgen PL says:

  Ja mam problem z grą .Gdy ją włanczam nie ma opcji mp tylko sam sp i w dodatku nie da się go włonczyć

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • LastCarrie says:

  I have noticed you don’t monetize your page, don’t waste your traffic,
  you can earn extra cash every month because you’ve got high quality content.
  If you want to know how to make extra money, search
  for: Mertiso’s tips best adsense alternative

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)


Zostaw komentarz

(wymagane)

(wymagane)