Wasteland 1.1 (EP2)
0

Kiedy słyszę “wasteland” to moje serce zawsze zaczyna bić trochę szybciej. To takie słówko-klucz znane doskonale wszystkim miłośnikom tematyki post-apokaliptycznej, jego specyficzny charakter najlepiej chyba oddaje polski odpowiednik – “pustkowie”. W uniwersum HL2 pojęcie to ma trochę odmienny, lecz nie mniej złowrogi charakter. To dzika ziemia przecinana nitkami linii kolejowych na wysokich konstrukcjach, pełna ostrych skał i zdradliwych piasków.

Właśnie do takiej nieprzyjaznej lokacji mamy możliwość przenieść się uruchamiając mapkę autorstwa jednego z ludzi dzięki którym “kręci się” polska scena HL, czyli Zwieracza :) Całość została oparta na jednym z rysunków Viktora Antonova. Jak nadmienia sam autor produkcja miała być początkowo jedynie statyczną scenką do oglądania, jednak w trakcie tworzenia zostało dodane proste zadanie do zrealizowania. Nie ma tu żadnych przeciwników, a my możemy zginąć jedynie przez własną głupotę lub zbytnią ciekawość.

Produkcja jest bardzo krótka, ale świetnie wykonana. Jej siła tkwi przede wszystkim w detalach i dbałości o przetransponowanie klimatu grafiki na świat 3d. W moim odczuciu udało się to w 100%. Mamy więc przytłaczającą pustkę skontrastowaną z przytulnymi zakamarkami i ładnie oświetlonymi wnętrzami. Hałaśliwe pociągi powodujące że całą stacja drży w posadach, spalinowe generatory prądu i zardzewiałe rupiecie. Jest nawet zabłąkana kapsuła headcrab’owa oraz pole minowe, o którego przeznaczeniu nikt już nie pamięta.

Żeby nie było tak słodko teraz jedna uwaga krytyczna. To czego najbardziej mi brakowało to większe urozmaicenie otoczenia stacji. Ja wiem że pustkowie to miejsce gdzie zbyt wiele nie ma, ale przydałoby się coś na czym można “zawiesić oko” stojąc na dachu lub balkonie, odległe wraki samochodów, stary dźwig czy nawet zwykła woda.

Polecam każdemu, ze szczególnym uwzględnieniem osób przedkładających atmosferę nad bieganie z giwerą i eksterminowanie setek wrogów.

Notka od autora:
Pełną informację odautorską dotyczącą mapki znajdziecie pod tym linkiem.

Technikalia:
Do uruchomienia dodatku wymagany jest Half-Life 2: Episode Two.

 • Tytuł: Wasteland
 • Język: Angielski
 • Data publikacji: 01.06.2009
 • Autor: zwieracz (sphincter)
 • Strona domowa: zobacz
 • Nazwa Pliku: wasteland_1.1.rar
 • Rozmiar: 5,7 MB
 • Download: pobierz
 • Ocena: 8/10
VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Powyższy system oceny odnosi się do MODYFIKACJI, a nie jak to bywa zazwyczaj do treści posta. Korzystaj z niego kiedy już ukończysz dodatek i sam będziesz mógł wystawić odpowiednią notę. Nie oceniaj na podstawie samej recenzji lub screenshotów!

Aby używać tej funkcji musisz być zalogowany.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis zapraszam do pozostawienia komentarza lub subskrybcji kanału o najnowszych wpisach w swoim czytniku RSS.

Komentarze

9 odpowiedzi do “Wasteland 1.1 (EP2)”
 • ihtius says:

  Ojczyzna jest z was dumna towarzyszu zwieracz, tak dalej a czeka nas świetlana przyszłość:)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • artek says:

  Bardzo fajna pocztówka z uniwersum HL2, mam nadzieję, że grafikiAntonova zainspirują Zwieracza do dalszej pracy ;) Od razu przypomniała mi się mapka “Railway 21”-opisywana na tej stronie-która również miała na celu oddać przede wszystkim klimat hl2.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • zwieracz says:

  Wow!

  Nie spodziewałem się tak wysokiej oceny i wyróżnienia!
  (Teraz widzę, że powinienem przyznać Camp Trip znak jakości, bo było dłuższe i bardziej zróżnicowane)

  Cieszę się, że wstrzeliłem się z klimatem, chciałem zrobić coś oryginalnego i widzę, że wam się podoba. Rzeczywiście otoczenie nie do końca przemyślałem, kleiłem je i łatałem, żeby tylko jakoś zapełnić ;)

  Ale mam banan na gębie :D

  To mnie zmotywowało do dalszej pracy.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • artek says:

  Układ działa ;)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • grinder74 says:

  @zwieracz
  moja zasluga jest tu zadna, mapka broni sie sama :)
  ciesze sie ze zasluzone uznanie (zreszta nie tylko moje,
  co widzialem w komentarzach na Twojej stronie) da Ci motywacje
  do stworzenia kolejnych, mam nadzieje, rownie udanych mapek

  @artek
  zawsze jest jakis uklad, pytanie tylko kto pociaga za sznurki ;)

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • artek says:

  ;)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)


Zostaw komentarz

(wymagane)

(wymagane)