Garść informacji…
0

Dziś rozpoczynam nowy kącik poświęcony artykułom publikowanym w serwisie encyklopedycznym Borealis. Na dobry początek coś wybuchowego, czyli wybuchowa beczka :) Zapraszam do lektury i wspierania całego projektu.

Wpis i artykuł do przeczytania. Pierwszy na serwisie GameCorner, w którym autor wspomina o modyfikacji Red Mesa przeznaczonej pod Crysis’a. Szczegóły pod tym linkiem. Drugi to artykuł Wojciecha Orlińskiego prezentujący zestaw, zdaniem autora, najbardziej interesujących broni dostępnych w grach. Pierwsze miejsce zajął w tym zestawieniu dobrze znany łom, o czym z przyjemnością donoszę :) Artykuł dostępny pod tym linkiem.

W dziale filmowym strony Polish GMod Contraption Team ukazały się ostatnio dwa nowe i bardzo zabawne filmiki autorstwa Stefana: Left4Rebels oraz Bombard of Combine. Polecam oba, jak również pozostałe dostępne tam produkcje. Szczegóły pod tym linkiem.

W dziale Wyślij swoją recenzję pojawił się szablon “idealnego wpisu”. Bardzo proszę o korzystanie z niego w momencie wysyłania tekstów. Dzięki niemu nie zapomnicie o niczym. Szablon znajdziecie pod tym linkiem.

Nowości w dziale Wyślij swoją recenzję!:

Nowe pozycje w dziale Poczekalnia:

Nowe pozycje w dziale Odrzucone:

 • Combine Survival Beta (EP1) – bunkier w zimowo-nocnej scenerii, dodatkowo kilka nowych odgłosów i modeli broni, biorąc pod uwagę kiepskie wykonanie i 3-5 minut rozgrywki, zdecydowanie nie warto
VN:R_U [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Powyższy system oceny odnosi się do MODYFIKACJI, a nie jak to bywa zazwyczaj do treści posta. Korzystaj z niego kiedy już ukończysz dodatek i sam będziesz mógł wystawić odpowiednią notę. Nie oceniaj na podstawie samej recenzji lub screenshotów!

Aby używać tej funkcji musisz być zalogowany.

Kategoria: Garść informacji

Jeśli spodobał Ci się ten wpis zapraszam do pozostawienia komentarza lub subskrybcji kanału o najnowszych wpisach w swoim czytniku RSS.

Komentarze

11 odpowiedzi do “Garść informacji…”
 • Dabu says:

  Ten Red Mesa… niby silnik Crysisa, a wygląda gorzej niż niejeden mod na Sourcie. Też mi coś, phi!

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • grinder74 says:

  @Dabu
  hmm, widze ze nie tylko ja mialem takie odczucie…

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • Spaqin says:

  Korsakovię ja bym chciał sobie zamówić…
  O ile ją skończę, bo dziwny to mod, oj, dziwny.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • grinder74 says:

  @Spaqin
  rezerwacja zaklepana, a co do samego moda to w koncu produkcja
  autorow Dear Esther wiec mozna sie bylo spodziewac ze nie bedzie
  zbyt konwencjonalnie…

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • Spaqin says:

  Jestem mniej więcej w połowie i nie trudno o ból głowy, więc wiem :) Dear Esther bardzo mi podeszło, to miałem nadzieję, że to też będzie dobre.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • Elektryk says:

  Dzięki za “kącik” a co do niespodzianki to można o niej poczytać tu http://x-12.pl/forum/index.php?topic=22.0 oraz w odpowiednim temacie na forum hc.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • grinder74 says:

  @Elektryk
  bardzo fajna ta niespodzianka, jak juz “nabierze rumiencow”
  to bardzo prosze o informacje, dam stosowny anons u siebie :)

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • ihtius says:

  Jeśli chodzi o poletko Smodowe:) to jakiś czas temu pojawiła się najnowsza odsłona „Smoda Reduxa” oznaczona numerkiem 7 i patch do niej: http://sites.google.com/site/smodredux/downloads Na początku jakoś nie podchodziłem do tej wiadomości zbyt entuzjastycznie, gdyż widziałem niemalże większość części tej modyfikacji i jej wariacji i w sumie zaczęło mi się to przejadać gdyż nie widziałem większych różnić po między nimi. nawte w wielu z nich pojawiały się te same pukawki i podobne zachowania przeciwników.
  Ale ta część wywołała u mnie ponownie szybsze bicie serca jak wtedy kiedy pierwszy raz odpaliłem bodajże ”smoda tactical 5”. Po pierwsze co się rzuca w oczy od razu po odpaleniu, to możliwość zmiany najważniejszych opcji związanych z gemaplayem moda już z poziomu menu głównego, a nie jak dotychczas mozolnego wklepywania w konsoli czy modyfikacji plików konfiguracyjnych za każdym razem, jak na sam początek wygląda to bardzo dobrze. Mianowicie możemy zmieniać za każdym razem wiele istotnym rzeczy, jak choćby poziom detali, stopień trudności, poziom ragdolli i ich kolizje, rodzaje bulletime’a (dostępne są tryby: fear, smod default, Max Payne, itp.) i inne oraz najważniejsze iż możemy przypisać jeden klawisz który uzbroi nas po zęby we wszystkie pukawi oraz nie groźnie wyglądające narzędzia codziennego użytku, jak: konsola do gry, banany, ale które w rzeczywistości są niesamowicie śmiertelnymi narzędziami eksterminacji kombinatu.
  Ja jestem na tak. Jak dłużej pogram w te pozycje to napisze coś więcej.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • ihtius says:

  Co do Nazi Zombies: Source to odradzam kompletnie te “niby” produkcje ponieważ takiej cienizny juz dawno ie widziałem. Zawiera tylko dwie małe kwadratowe plansze z respawnującymi się zombiakami, żadnych statystyk co do ilości zeeksterminowanych modów. Takie dwie plansze może zrobic nawet poczatkujacy moder i to w dwie minuty:). Zombiaki maja na rece opaski hitlerowskie i nic poza tym, porazka ta produkcja nie powinna byc umieszczana na zadnym szanujacej sie stronie poswięconej HL. Jesli nie wierzycie zagrajcie, ale odradzam.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • ihtius says:

  “en Red Mesa… niby silnik Crysisa, a wygląda gorzej niż niejeden mod na Sourcie. Też mi coś, phi!”
  Modyfikacje pod Crysisa raczej nigdy nie dorównają produkcjom sourcowym pd HL, z uwagi na to ze Crysis jest gra raczej do oglądania i podziwiania niż do grania. Niestety ci ci co tworzą te modyfikacje pod crysisa nie skupiają się za bardzo na fabule bo jest dla nich drugorzędną sprawa tak jak w grze. W sumie z wielu z tych modyfikacji to właśnie “Red Mesa” najbardziej przyciągnęła moja uwagę. Ale niestety nie mogę jej ukończyć z dosyć dziwnych powodów. mianowicie “gra mi szaleje” tzn. zacinają mi się skrypty, nie mogę otworzyć drzwi które powinienem otworzyć, gracz sterowany przez komputer nie naciska przycisku otwierającego drzwi itp, nie wiem dlaczego tak się dziej bo mam grę spatchowana do wersji 1.21 ???

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • grinder74 says:

  @ihtius
  ja niestety nie pomoge bo nie odpalalem jeszcze…

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)


Zostaw komentarz

(wymagane)

(wymagane)